Můj účet
Email us : rusknife@email.cz
+420 737930606

KATALOG VÝROBKŮ

Nůž LEMAX URAL - Bulat (wootz)

 • 8 700Kč


  331 EUR
  29058 RUB
  383 USD
  8700 KČ
  (bez DPH)
skladem

 • Oficiální prodejce Lemax
 • Kód výrobku: УралБ

Standardní doprava zdarma

EMS expresní doprava

Výrobce LEMAX
Model Ural
Třída oceli Bulat (wootz)
Tvrdost oceli (HRC) 61-62
Celková délka (mm) 275
Šířka čepele (mm) 32
Délka čepele (mm) 150
Tloušťka čepele (mm) 4
Délka rukojeti (mm) 125
Materiál rukojeti Stabilizovaná karelská bříza
Obsah balení nůž / kožené pouzdro / záruční list / dřevěná krabička

Litý damašek je technologie, která se datuje do starověku a středověku. Dostává další pojmenování jako wootz, bulat, pravý damašek. Jak je z názvu patrné, centrem výroby bývalo syrské město Damašek. Odtud se technologie rozšířila do Mezopotámie, Persie a východní Indie. Jedná se o speciální ocel, jejíž struktura je dendritická. Podíl uhlíku ve struktuře je velmi vysoký (kolem 1,5%), avšak legující prvky se v ní až na malý podíl vanadu a molybdenu prakticky nevyskytují. Výroba spočívala v tavení kusů železa ve speciálním žáruvzdorném kelímku tzv. tyglíku. Pro zvýšení obsahu uhlíku bývaly do směsi přidávány suché větvičky, dřevěné uhlí, či jiný organický materiál. Za účelem vzniku strusky, která na sebe vázala nežádoucí prvky (v podobě síry, fosforu a kyslíku), byly do směsi taktéž přidávány rozdrcené lastury nebo jiný materiál obsahující vápenec. Tyglík byl poté uzavřen, aby se do taveniny nedostal kyslík.

Velmi kvalitní, krásný, pracovní nůž. Drží dobře velmi dlouho ostří, které se nevylamuje tvrdost 64 HRC. Čepel se vyrábí odléváním do kelímku, následovaným kováním a leptáním z litého měďnatého niklu se vzorem, který zdůrazňuje krásu produktu. Rukojeť je vyrobena ze stabilizované karelské břízy. Stabilizace probíhá ve vakuu - Anacrol, kdy jsou všechny vzduchové dutiny ve dřevě vyplněny tímto polyesterem. Výsledkem je velmi robustní rukojeť, která se nebojí vody.

Výrobce si vyhrazuje právo, jednostranně provádět změny produktu a jeho součástí, které nemají vliv na kvalitu produktu (kresby na čepeli, rukojeti, pochvě, značení, barvy odstínů atd.)

Doba výroby nože je 30 dní.

Pro tento výrobek nebyly nalezeny žádné recenze.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatné           Dobré