Email us : sale@rusknife.cz
+420 737930606 zavolat zpět

KATALOG VÝROBKŮ

Knife sharpener Set of three abrasive stones RZR-03B

  • 300Kč

    (bez DPH)
není k dispozici

  • Oficiální prodejce: Kizlyar Supreme
  • Kód výrobku: 00001072

Sada tří brusných kamenů RZR-03B

Výrobce: Kizlyar Supreme.

Souprava se dodává se třemi brusnými kameny různých velikostí zrn a krabicí pro fixaci a uložení kamenů.

Povrch kamenů je pokryt speciálními diamantovými lupínky.

Pro snadné použití se barva kamenů liší v závislosti na zrnitosti:

- modrý kámen - velké zrno (180)

- žlutý kámen - středně zrno (240)

- červený kámen - jemné zrno (400)

Profesionální tipy:

Broušení začíná hrubou tyčí a pokračuje, dokud se na ostří neobjeví otřep - kovový pás od samého okraje podél celé řezné hrany. Poté změňte lištu na jinou s jemnějším zrnem.

Nejlepší je umístit brousek na pevný povrch (například na stůl), což vám umožní získat větší kontrolu nad procesem, zatímco něco by mělo být umístěno pod brousek, aby nedošlo k poškrábání.

Začněte stříhat nůž podél tyče s řeznou hranou dopředu, zatímco směr pohybu by měl být co nejblíže kolmé k okraji (viz obrázek).

Je důležité udržovat úhel co nejblíže 90 °, to zajistí rovnoměrné zaostření po celé délce nože a poskytne mu dobré řezné vlastnosti. Úhel mezi rovinou čepele a pracovní plochou tyče by měl být 20-25 °, zkuste během ostření udržovat úhel konstantní - k tomu mírně zvedněte rukojeť a dosáhněte bodu, kde se čepel čepele ohýbá. Úhel se může lišit (například čepele určené k řezání jsou naostřeny pod velkým úhlem) - je důležité, aby se tento úhel neměnil.

Když dosáhnete konce tyče, musíte současně dosáhnout okraje nože, přičemž se ujistěte, že se čepel neuvolní, jinak poškrábete boční povrch. Popsaný pohyb musí být mnohokrát opakován pro obě strany čepele.

Po naostření musí být ostří broušeno, jinak ostrost nebude trvat dlouho. Ostří zbruste, aby se odstranily otřepy - tím se dosáhne ostrosti ostření, formovací povrchy by měly být dokonale hladké. Pohyby zůstávají stejné, pouze brusný blok je vybrán s velmi jemným zrnem.

Pro tento výrobek nebyly nalezeny žádné recenze.

Napsat recenzi

Register to leave a review about the product and earn reward points!
Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý